YOKOHAMA-OTR CZ

YOKOHAMA Rubber dokončila akvizici Trelleborg Wheel Systems Holding AB

Yokohama dokončila akvizici Trelleborg

Společnost YOKOHAMA Rubber Co., oznamuje, že dnes, 2. května, dokončila akvizici všech akcií Trelleborg Wheel Systems Holding AB (dále jen TWS), švédské společnosti zabývající se výrobou a prodejem mimosilničních pneumatik (dále jen OHT) pro zemědělské účely. a průmyslové stroje od společnosti Trelleborg AB, která byla oznámena 25. března 2022. Od druhého čtvrtletí fiskálního roku 2023 bude konsolidovaná účetní závěrka společnosti YOKOHAMA Rubber zahrnovat TWS, jejíž predikovaný dopad je v současné době zkoumán.

Akvizice společnosti TWS je součástí strategických iniciativ a plánů společnosti YOKOHAMA Rubber zaměřených na rozšíření podnikání v oblasti OHT, která je vymezena v dokumentu Yokohama Transformation 2023 (YX2023), střednědobý plán řízení společnosti pro FY2021–FY2023.

Komentář Masataky Yamaishi, prezidenta Yokohama Rubber, předsedy představenstva:

„Akvizice dokonale zapadá do našeho střednědobého plánu řízení YX2023. Široká škála produktů a portfolia značek TWS, globální prodej a výroba, systém služeb, špičkové technologie a kvalifikovaní lidé nám umožní upevnit naši pozici mezi předními výrobci pneumatik na světě a posouvat se v žebříčku největších světových výrobců pneumatik. Srdečně vítáme úspěšný tým z TWS ve skupině YOKOHAMA Rubber Group a jsme nadšeni, že budeme v budoucnu spolupracovat.

Komentář Petera Nilssona, prezidenta a generálního ředitele Trelleborg AB:

„Společnost TWS se v posledních několika letech více než zdvojnásobila a podstatně zvýšila svou ziskovost. Dnes je podnik ve skvělé kondici. V sektoru OHT probíhá konsolidace a TWS bude cenným doplňkem stávající nabídky společnosti YOKOHAMA Rubber v mnoha sektorech. Rád bych vyjádřil velké a srdečné poděkování všem zaměstnancům v TWS a popřál jim i YOKOHAMA Rubber mnoho úspěchů v jejich nové firemní struktuře.“

Zdroj: Yokohama Rubber Co., Ltd. 2.května 2023 

YOKOHAMA TRELLEBORG
YOKOHAMA OTR CZECH
YOKOHAMA TWS